Audiobooki – wygodny sposób na poznawanie książek

audiobook

Kiedy wydawało się, że rynek wydawniczy ma się coraz gorzej, a ilość osób czytających książki malała z każdym rokiem, pojawiły się książki audio. Wygodne, dostępne dla każdego książki, z których treścią można się zapoznać w dowolnym miejscu i czasie. Idealne rozwiązanie dla osób mających problemy ze wzrokiem oraz dla dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie czytać.

Czym są audiobooki?

audiobook

Audiobooki to książki w formie nagrania, które są czytane przez lektora. Ich czytelnik musi jedynie pobrać je na swoje urządzenie lub odsłuchiwać je bezpośrednio z Internetu. Polskie audiobooki można znaleźć na wielu portalach. Można je nabywać poprzez wykupienie abonamentu, który zapewnia dostęp do wszystkich lub wybranych pozycji, lub kupować pojedynczo i tworzyć swoją własną biblioteczkę książek audio.

Słuchaj kiedy chcesz

Ogromną zaletą audiobooków jest to, że można zapoznawać się z treścią książek wykonując równocześnie inne czynności – sprzątając, gotując, uprawiając sport, spacerując, czy jeżdżąc samochodem. Dzięki temu można umilić sobie wykonywaną aktywność, a równocześnie poznawać kolejne książki łącząc przyjemne z pożytecznym. W formie audiobooków można znaleźć niemal każdą książkę, a ich premiery bardzo często pokrywają się z terminami premier wydań papierowych, także na ich dostępność nie trzeba długo czekać. Polskie audiobooki to nie tylko książki dla dorosłych, ale także dla dzieci, co może dać zabieganym rodzicom chwilę wytchnienia. W formie audio książek dostępne są także lektury szkolne.