Anatomia człowieka

Złożony problem anatomii człowieka to dla uczniów i studentów prawdziwy test kompetencji i umiejętności uczenia się. Szeroki aspekt zagadnienia i skomplikowane słownictwo podnoszą poziom trudności w nauce anatomii.

Nauka anatomii. Jak się uczyć?Wiedza z tej dziedziny wymagana jest najczęściej na studiach medycznych. Na pierwszym roku musi przejść przez to, każdy student medycyny. W księgarniach dostępne są bardzo dokładne atlasy anatomiczne. Ich niewątpliwą zaletą są rysunki poszczególnych układów i narządów.


BestselleryPozycją obowiązkową w bibliotece osób uczących się na kierunkach medycznych bądź już pracujących w tym obszarze jest niewątpliwie „Atlas anatomii człowieka” Franka H. Nettera. Zawiera 531 tablic anatomicznych, ze szczegółowymi danymi oraz aktualne zdjęcia radiologiczne. Jego niepodważalnym atutem jest stosowanie polskiego nazewnictwa oraz nazw stosowanych w codziennej pracy lekarza. Jest to jednak jedna z wielu pozycji z tej dziedziny. Warto szczegółowo zapoznać się z ofertą księgarni medycznych.

Książki o anatomii to najważniejsze źródło edukacji w tej dyscyplinie naukowej. W dobie przekazu multimedialnego warto skorzystać również z nagrań stworzonych z myślą o studentach medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i kierunków pokrewnych.