Dlaczego warto sięgnąć po audiobooka?

Miłośnicy klasycznych papierowych wydań książek z dużą ostrożnością często patrzą na audiobooki. Zupełnie niepotrzebnie, treść książki przecież się nie zmienia, a jest wiele sytuacji, gdy audiobook wygrywa ze słowem pisanym. Wyjaśniamy dlaczego warto mieć choć małą kolekcję książek w tej formie.

Powrót do dzieciństwa

Choć akcja „cała Polska czyta dzieciom” przypomniała współczesnym rodzicom, jak ważne jest czytanie dziecku przynajmniej na dobranoc, to przecież rodzice czy dziadkowie robili to od pokoleń. Słuchając audiobooka można wrócić do tych przyjemnych wspomnień, gdy jako małe dziecko słuchaliśmy łagodnego głosu mamy lub taty czytających ulubioną baśń. Co więcej wybierając audiobooka można nie tylko wybrać ulubionego autora, ale często lektora. A wiele książek jest czytanych przez aktorów, znanych z niezwykle przyjemnej toni głosu.

„Czytaj” tam gdzie dotąd to nie było możliwe

Książka od pokoleń była najlepszym towarzyszem dalekich podróży. Jednak dzisiaj, gdy coraz częściej podróżujemy własnym autem czytanie książek podczas podróży stało się niemożliwe. Na szczęścia audiobook czyta się sam, a podróż samochodem, czy wiele innych sytuacji, gdy wzrok musi być skupiony na jakiejś czynności, to doskonały moment, by sięgnąć właśnie po audiobooka. A więcej na ten temat można znaleźć na https://www.ibuk.pl/audiobooki.html.