Ebooki – lepszy zamiennik książek?

IV rewolucja przemysłowa, która przechodzi obecnie swój rozkwit przyniosła nam ze sobą również ebooki. Są to książki w formie cyfrowej, które odczytuje się za pomocą przeznaczonych do tego czytników. Ebooki szybko zyskały na popularności i każda obecnie wydawana pozycja literacka, prócz tradycyjnej wersji papierowej ukazuje się pod postacią cyfrową.

Ebooki

Niekiedy jesteśmy bardzo związani z papierowymi pozycjami i ciężko nam sobie wyobrazić czytanie książek w jakikolwiek inny sposób. Warto jednak przekonać się do ebooków, gdyż są one wyjątkowo praktyczne. Po pierwsze elektroniczne wersje książek nie istnieją materialnie, a więc nie zabierają, tak cennego w dzisiejszych czasach miejsca. To prawda, że wypełnione po sufit domowe biblioteki mają swój urok, ale może warto przekonać się do minimalizmu? Dodatkowo jest to opcja zdecydowanie ekologiczna, gdyż do wydania ebooka papier jest niepotrzebny. 

Czytnik

Do lektury elektronicznych książek potrzebujemy jedynie czytnika, który jest płaskim ekranem trochę większym od smartfonu. Możemy więc zmieścić go do każdej torebki, bagażu podręcznego podczas podróży samolotem czy plecaka turystycznego. Waży on kilkaset gramów, a w swojej pamięci posiadać może nieskończone ilości pozycji książkowych. Urządzenie jest przystosowane do czytania, posiada specjalne filtry powodujące, że oczy nie odczuwają zmęczenia. Rozmiar tekstu oczywiście leży w naszej gestii i możemy dowolnie go zmieniać. Sami więc widzimy, o ile prostsze i przyjemniejsze staje się czytanie!

Ebooki dostępne w ofercie sprzedażowej w tym miejscu.