„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” – nietuzinkowa i niestarzejąca się opowieść

W pobliżu Mirmiłowa Zbójcerze zbudowali swoją nową warownię. Ich wódz, krwawy Hegemon, nieustannie knuje, jak podbić gród księcia Mirmiła. Tym razem swoją akcję rozpoczyna od zdobycia Klubo-Gospody – popularnego miejsca spotkań i rozrywki mieszkańców grodu – co ma zniszczyć ich morale i skłonić do szybkiego poddania się. Na drodze Hegemona stają dzielni wojowie – Kajko i Kokosz. Dzięki ich zaangażowaniu i pomysłowości szturm zostaje odparty. Hegemon dochodzi do wniosku, że najlepszą drogą do sukcesu będzie pozbycie się obu bohaterów. W tym celu tworzy sprytną intrygę, w wyniku której Kajko i Kokosz wraz z kasztelanem Mirmiłem opuszczają gród, a mieszkańcy zostają wydani na pastwę rozbójników…

Komiks ponadczasowy

„Kajko i Kokosz Szkoła latania” to świetny komiks dla młodych czytelników. Bawi kolejne pokolenia młodzieży, gdyż jest to utwór ponadczasowy. Zabawne perypetie bohaterów w oryginalnej, prasłowiańskiej scenerii, wpisują się w uniwersalny schemat walki dobra ze złem. Pełne humoru dialogi powodują, że czytelnik nieraz pęka ze śmiechu, jednocześnie jednak komiks potrafi też momentami wzruszyć.

Odwieczna walka ze dobra ze złem

„Szkoła latania” to książka, która każdemu zapadnie w pamięć. To świetny pomysł na prezent, który będzie umiał skutecznie zachęcić starsze dziecko do czytania, odrywając je od ekranu smartfona, czy komputera. Kajko i Kokosz to uwielbiani przez młodzież bohaterowie, uważani za polskich odpowiedników Asterixa i Obeliksa i znajomość ich przygód jest wręcz obowiązkowa.

Powyższy komiks oferuje między innymi Egmont.pl.