Odkryj świat dziecięcej wyobraźni dzięki lekturze pt. „Akademia Pana Kleksa”

Książka Akademia Pana Kleksa po raz pierwszy trafiła w ręce czytelników już w 1946 roku i od tej pory niezmiennie inspiruje i uczy. Mimo upływu czasu i zmieniających się trendów historia przygód nieporadnego Adasia Adasia Niezgódki w niezwykłej szkole, prowadzonej prze Ambrożego Kleksa cały czas cieszy się uznaniem czytelników.

Odkryj świat zaczarowanej, dziecięcej wyobraźni dzięki lekturze książki „Akademia Pana Kleksa”

Akademia pana Kleksa to lektura, która uczy i inspiruje. Odkrywa przed czytelnikiem niezwykły świat dziecięcej wyobraźni, dla której nie istnieją granice. Pan Kleks jest nieprzeciętnym pedagogiem, który rozumie, że oprócz nudnej matematyki warto przekazywać młodzieży także cenne wskazówki pozwalające rozwijać wyobraźnię i realizować marzenia.
Czytając lekturę przeżywamy niesamowite przygody wraz z podopiecznymi Akademii: unosimy się w powietrzu, poznajemy myśli innych uczniów i korzystamy z „magicznego oka”. A na obiad są… kolorowe motyle. Niezwykły świat, jaki kreuje Pan Kleks jest też miejscem pełnym radości i przyjaźni. Wykładowca z Akademii żyje, bowiem w przyjaźni z postaciami z sąsiednich bajek, a jego codziennym pomocnikiem jest gadający szpak.

Magiczna Akademia w równie magicznej lekturze Jana Brzechwy

W lekturze Jana Brzechwy każdy czytelnik może znaleźć inspirację do okrywania świata pełnego magii i przyjaźni. Szkoła, do której trafia Adaś – główny bohater jest miejscem lubianym przez uczniów. Dzięki niej chłopiec uczy się kleksografii, przędzenia liter i leczenia chorych sprzętów. Odkrywa świat magii, w którym to z pryszniców wypływa pieniący się sok owocowy, a nagrodą dla najlepszych uczniów są… piegi. W Akademii Pana Kleksa nie brakuje też zaskakujących wydarzeń, które na wiele lat zapadają w pamięć uczniów, jednocześnie inspirując i motywując do samorozwoju.

Książka Akademia Pana Kleksa to lektura do której warto wrócić nawet po wielu latach od zakończenia szkoły, by przypomnieć sobie wesołe przygody Adasia Niezgódki i magię Pana Kleksa – nauczyciela niemal idealnego.