Jesienna nostalgia? Książka to najlepsze antidotum!

bestsellery książkowe

Nikt jeszcze chyba nie wynalazł skutecznego lekarstwa na tęsknotę za rodzinnym krajem czy bliskimi. To zła wiadomość, ale na całe szczęście jest też dobra: fascynująca lektura jest w stanie osłodzić chwile rozłąki.

Powieści obyczajowe – dawka ciepła i optymizmu

Współczesne romanse historyczne czy powieści obyczajowe to dużo więcej, niż lektura na 2 godziny nudnej podróży, którą następnie łatwo się zapomina. Pisane w większości przez ambitne, dynamicznie rozwijające się autorki, książki te pełne są niezwykłego uroku codzienności.

Koncentracja na relacjach pomiędzy bohaterami oraz nasyconych uczuciem detalach sprawia, iż powieści te bardzo szybko po wydaniu przeradzają się w bestsellery książkowe. Tegoroczne polskie wydawnictwa nie są u wyjątkiem. Dzięki nim szarą, londyńską jesień rozświetlą nowe barwy, zaczerpnięte wprost z bogactwa wiejskich, zielonych zakątków i starych posiadłości, w których kryje się niejeden sekret.

Książki z historią w tle – szczypta nostalgicznej zadumy

Jakiego typu literaturę warto polecić komuś, kto szuka ucieczki od codzienności, ale nie przepada za beletrystyką? Znakomitą propozycją będą tu biografie czy wspomnienia znanych polskich osobistości świata kultury i sztuki. Wśród tegorocznych bestsellerów książkowych bez problemu będzie można znaleźć coś i dla miłośnika teatru i muzyki, i dla fanów poezji, sztuki czy kina. Zobaczy wszystkie bestsellery książkowe w księgarni Rewolucja.

Alternatywą może być także bardziej wnikliwe spotkanie z historią kraju – książki, które przybliżą czytelnikowi najtrudniejsze momenty polskiej historii, ale z niecodziennej perspektywy. Niezależnie od tego, czy będą to relacje kobiet walczących podczas Powstania Warszawskiego, czy wspomnienia z pełnych niedogodności i fałszu czasów PRL, jedno jest pewne – trudno będzie oderwać się od lektury!