Sztuka wyboru idealnej książki

repetytorium gimnazjalisty

Nawet kilkadziesiąt tysięcy książek każdego roku zostaje wydanych w naszym kraju. Wśród tej liczby znajdują się zarówno pozycje, które szybko trafiają na półki bestsellerów, jak i te nieco mniej popularne. Co sądzą na ich temat Polacy? I jak wygląda ich gust literacki? Odpowiedź znajduje się w tekście niżej.

Czy Polacy czytają?

Średnio kilka razy w roku media alarmują o niskim poziomie czytelnictwa Polaków. Wśród najczęstszych powodów bierności w tym względzie podaje się ospałość intelektualną, brak dobrych nawyków i samodyscypliny oraz braki wyniesione z placówek edukacyjnych. Analizując słupki i diagramy, niejednokrotnie zapomina się o podstawowym powodzie odrzucania literatury – nieumiejętności czerpania radości z czasu spędzonego z książką. Deficyt ten wynika najczęściej z niemożności znalezienia literatury, która trafi w określony gust czytelniczy. Jak więc w gąszczu nowości wydawniczych znaleźć tę jedyną pozycję, która umili wieczory? Wbrew pozorom to nic trudnego.

wsip

Jak znaleźć książkę idealną?

Proces poszukiwań należy rozpocząć od najbliższego podwórka. Warto zapytać znajomych, co przeczytali ostatnio. Można także udać się do najbliższej księgarni lub odwiedzić stronę wydawnictwa, gdzie znajdziemy cały szereg podpowiedzi, jak np. bestsellery książkowe WSiP. Jeśli podjęte starania nadal nie przynoszą skutku, można zwrócić się do profesjonalistów. Chyba nikt nie wie więcej o książkach niż pani z osiedlowej biblioteki, Nie zaszkodzi również regularnie odwiedzać fora internetowe o tematyce literackiej, a nawet założyć konta w dostępnych w naszym kraju portalach czytelniczych.

Poszukiwania literackie wydawnictw

Książka idealna została odnaleziona i pochłonięta w zaledwie kilka wieczorów? Świetnie! Pora na następną. Aby proces poszukiwań nie był zbyt mozolny, podczas wyboru watro kierować się kluczem wydawniczym. Obecnie wiele z wydawnictw poszerzyło swoją ofertę, otwierając się na nieeksploatowane dotąd obszary literackie. Oto przykład, podręczniki szkolne wydawnictwa WSiP od lat cieszą się zaufaniem rodziców i nauczycieli, obecnie w ofercie marki znajdziemy jednak szereg innych pozycji, które mogą przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym czytelnikom. Nie pozostaje więc nic innego, jak usiąść wy wygodnym fotelu i zagłębić się w ten fascynujący świat. Przyjemnej lektury.

Tagged: Tags