Jak zdobyć najnowsze książki?

Panuje powszechne przekonanie, że książki są drogie. Trudno ustosunkować się do tego jednoznacznie, ponieważ dla każdego człowieka pojęcia „tanie” czy „drogie” mogą oznaczać coś innego. Trzeba jednak przyznać, że ceny książek w Polsce należą do wysokich.

Czy ceny książek są zbyt wysokie?

Jakie są powody tego, że Polacy czytają tak mało książek? Czy chodzi tutaj tylko o wysokie ceny pozycji książkowych w księgarniach? Jeżeli pojawia się nowa pozycja literatury na rynku, w księgarniach internetowych i stacjonarnych, zazwyczaj kosztuje ona około 40 bądź 50 zł, zależnie od okładki, wydawnictwa i innych detali.

Później jednak można spotkać wiele książek na wyprzedażach, można zakupić je z wykorzystaniem rabatu.

Wydaje się jednak, że wysokie ceny nie są głównym powodem faktu, że Polacy czytają mało książek. Po prostu taka rozrywka nie jest zbyt popularna, chociaż oczywiście tak zwane mole książkowe czytają zdecydowanie więcej niż jedną książkę na miesiąc.

Czytanie w abonamencie

Jak można zdobyć najnowsze pozycje literatury, bez narażania się na utratę oszczędności? Ebooki abonament to znakomity pomysł. Dzięki temu można miesięcznie, w abonamencie, przeczytać nawet kilka lub kilkanaście książek. Nie trzeba płacić za każdą z nich oddzielnie. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Gdyby czytelnik musiał kupić każdą książkę, którą chce przeczytać, miesięcznie kosztowałoby go to nawet kilkaset złotych. Dzięki czytaniu w abonamencie nie trzeba obawiać się utraty płynności finansowej. Warto propagować takie formy czytelnictwa.

Bardzo często pracodawcy w korporacjach oferują pracownikom specjalne abonamenty, do których sami dopłacają. Dzięki temu pracownicy mogą zadbać o swój rozwój intelektualny, czytać literaturę branżową, ale także książki o tematyce, która po prostu najbardziej ich interesuje. Jest to zdecydowanie korzyść dla obu stron.