Gra emocje – dlaczego warto ją wybrać?

gra emocje

Poznawanie emocji jest kluczowe, szczególnie dla dziecka, które nie wie, jak nazwać to, co aktualnie odczuwa. Gra Emocje to nie tylko dobra zabawa, ale możliwość poznania emocji, z którymi dzięki temu o wiele łatwiej nam walczyć. Dzieci bardzo często nie mogą poradzić sobie z emocjami, a także ich nazwać. Dotyczy to szczególnie dzieci, które mają zaburzenia rozwojowe, lub są w spectrum autyzmu. To właśnie te osoby odczuwają emocje dużo silniej od reszty, jednak aby sobie z nimi poradzić, należy przede wszystkim umieć je nazwać. W tym z pewnością pomoże nam gra Emocje, a do tego dostarczy dużo radości i zabawy, również tak niezbędnej dla dzieci. 

Komu sprawdzi się gra Emocje?

Gra Emocje (którą znajdziesz m.in. na https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne/emocje-gra-planszowa) sprawdzi się każdej osobie, która chce dziecku zaserwować zabawy pełne radości, ale także przede wszystkim uczące zachowań prawidłowych w społeczeństwie. Możemy liczyć na to, że dziecko przy okazji poznawania emocji będzie bawić się, więc o wiele chętniej sięgnie po grę, która dostarczy mu tak wiele radości. Należy także wiedzieć, że gra jest niezwykle rozbudowana, co z kolei powoduje, że nigdy nie będziemy się z nią nudzić. Warto więc z pewnością ją wypróbować i zaserwować ją dziecku, jako przemyślaną i wartościową alternatywę do spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Nic więc dziwnego, że tak wielu rodziców wybiera właśnie tę grę i tak chętnie bawi się z dzieckiem każdego dnia. 

Czy Gra Emocje jest odpowiednia dla każdego dziecka?

Każde dziecko bez wyjątku ma na początku problem z emocjami. Nie potrafią ani nazwać ich, ani radzić sobie z nimi. Kiedy jednak damy maluchowi możliwość poznania emocji, a także ich odpowiedniego nazwania, to rzeczywiście możemy liczyć na to, że będzie mu o wiele łatwiej sobie z nimi poradzić. W grę możemy grać tylko z dzieckiem, lub do zabawy jest możliwość dołączenia także innych osób. To sprawia z kolei, że możemy wykorzystać grę do spotkań z przyjaciółmi dziecka, ale także samodzielnie spędzać ze swoją pociechą czas w ten sposób. 

Ciekawe ilustracje i przemyślane wykonanie

Maluchy patrzą na zabawki i tylko takie, które mają ciekawe ilustracje, a także są wizualnie interesujące, będą dla dziecka ciekawe. Kiedy wybierzemy grę Emocje, to możemy mieć pewność, że zainteresujemy nią dziecko, bo kolorowe ilustracje, a także staranne wykonanie gry zagwarantują zainteresowanie dziecka nową zabawką. Staranne wykonanie z dbałością o każdy szczegół to także gwarancja, że gra posłuży dłuższy czas, bo nie będzie możliwości aż tak szybkiego zniszczenia jej przez dziecko. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że rzeczywiście zabawka posłuży nam długie lata. 

Emocje, jak je nazwać?

Emocje przeżywa każdy człowiek, w zależności od sytuacji, a także humoru, w jakim znajduje się dana osoba. Musimy jednak wiedzieć, że osoba dorosła potrafi nazwać emocje, a dziecko absolutnie nie. Kluczem jest także fakt, że małe dzieci nie tylko nie wiedzą, jakie emocje odczuwają, ale także nie wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Gra Emocje pomoże dziecku zrozumieć siebie, a także pokaże, jak może poradzić sobie w danej sytuacji, aby poradzić sobie ze smutkiem, przerażeniem, złością, a nawet radością. Jest to bardzo ważne, aby móc wychować człowieka pewnego siebie, świadomego, a także gotowego podejmować wyzwania dnia codziennego. Poznanie emocji wykorzystując grę w formie zabawy, będzie idealną alternatywą, pozwalającą na nauczenie dziecka tego, co jest szczególnie ważne w dorosłym życiu.