Wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka z wydawnictwem Papilon

papilon

Wspieranie rozwoju własnego dziecka to jeden z najważniejszych obowiązków każdego rodzica. Niezwykle istotne jest świadome dbanie o wszystkie aspekty prawidłowego rozwoju, nie tylko te fizyczne. Dlatego też poza troskliwą opieką nad pociechą oraz zapewnianiem mu odpowiednich warunków do życia warto zwracać szczególną uwagę na rozwój emocjonalny. Dziecko całą swoją wiedzę przez pierwsze lata życia czerpie od rodziców oraz opiekunów, dlatego wspólne zabawy i spędzanie czasu powinno być wartościowe. Wydawnictwo Papilon wspiera rodziców w dbaniu o emocjonalność dzieci, które uczą się rozpoznawania różnych emocji oraz radzenia sobie z tymi najtrudniejszymi. 

Nauka o emocjach

Emocje oraz różne odczucia towarzyszą dzieciom każdego dnia we wszystkich sytuacjach. W rękach rodziców oraz opiekunów jest jednak nauczenie pociech jakie emocje im towarzyszą. Umiejętność rozpoznawania i nazywania własnych emocji jest niezwykle pomocna w pierwszych latach życia dziecka. Wiele sytuacji, które dla dorosłych wydają się być zupełnie nieistotne oraz błahe w oczach dziecka zyskują bowiem rangę niesamowitych trudności. Korzystając z pozycji wydawnictwa Papilon rodzice mogą w prosty sposób przedstawić swoim dzieciom najbardziej zawiłe zagadnienia związane z tematem emocji. Bardzo ważną częścią edukacji dzieci w zakresie rozpoznawania własnych emocji może być również nauka płynąca dla rodziców. Rozmowy wynikające z przeczytanej wcześniej treści pomagają nawiązać kontakt z pociechą i znacznie lepiej zrozumieć jej reakcje w poszczególnych sytuacjach. 

Nowe kompetencje

Wydawnictwo Papilon stawia nie tylko na pozycje wspierające naukę o emocjach, lecz również zwraca szczególną uwagę na dziecięce trudności z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach. Dla małego dziecka potencjalnie każdy dzień może być tym, w którym trudne emocje okażą się zbyt porywające i nie będzie wiedziało w jaki sposób sobie z nimi poradzić. Książki z wydawnictwa Papilon zostały przygotowane w przemyślany sposób, aby młodzi czytelnicy potrafili utożsamić się z opisywanymi bohaterami oraz odnajdywali się w przedstawionych sytuacjach. Dzięki temu mają szansę zdobyć zupełnie nowe kompetencje takie jak samoregulacja nawet w najtrudniejszych chwilach. Kompetencje z zakresu samoregulacji to szczególnie ważne elementy prawidłowego rozwoju emocjonalnego każdego dziecka. Wspólne czytanie rodzica z dzieckiem wybranej pozycji o radzeniu sobie z emocjami w różnych sytuacjach stanowi doskonały pretekst do dyskusji. Po lekturze warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę o wcześniejszych jego doświadczeniach życiowych, w których odczuwał wspomniane emocje. Kolejnym krokiem może być zaproponowanie przez dziecko możliwych rozwiązań, które mogły w takich chwilach okazać się pomocne. 

Poznawanie świata i ludzi z nowej perspektywy

Czytanie książek wydawnictwa Papilon to nie tylko element naturalnej i swobodnej nauki o emocjach. Przede wszystkim jest to doskonała zabawa i rozrywka dla dziecka, które z chęcią śledzi dokonania ulubionych bohaterów. Poznawanie wielu pozornie znanych sobie sytuacji z zupełnie nowej perspektywy uwzględniającej emocjonalne przeżycia postaci to doskonały sposób na zrozumienie ludzi i świata zewnętrznego. Dziecko poprzez zabawę zdobywa nowe kompetencje społeczne i trenuje własną empatię oraz współodczuwanie. Książki są więc nie tylko elementem nauki, lecz również nietuzinkową formą zabawki, która uwrażliwia najmłodszych czytelników na otaczający ich świat oraz wszystkie znane i dopiero spotykane osoby.