Księgarnia internetowa czy stacjonarna?

Obecne czasy są dla czytelników książek prawdziwym rajem. Mogą oni nie tylko spędzać wiele godzin w księgarni, przeglądając nowe pozycje, lecz również przenieść się z niej do internetu, ponieważ w sieci obecne są także księgarnie internetowe. Zasadne jednak jest pytanie, które z tych dwóch miejsc jest lepsze?

Księgarnia stacjonarna

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą księgarni stacjonarnej jest możliwość dotknięcia i obejrzenia książki przed jej zakupem. Do minusów należy z pewnością wyższa cena takich książek, lecz również konieczność wybrania się do księgarni i tracenia na to czasu.

Księgarnia internetowa

Z drugiej strony znajduje się coraz bardziej popularna księgarnia internetowa, która, choć nie daje szansy dotknięcia książki, sprawdzenia jej stanu i zapoznania się choćby tylko pobieżnie z treścią, to i tak zdobywa ona coraz większe zainteresowanie wśród moli książkowych. Wszystko za sprawą niższych cen, znacznie większej dostępności książek, a co najważniejsze, wygody ich przeglądania oraz kupowania. Powoduje to, że można szybko, tanio oraz wygodne stać się posiadaczem nowych książek, bez konieczności wychodzenia po nie nawet z domu. Co więcej, w takiej księgarni istnieje również możliwość kupienia e-booków oraz audiobooków.