Książki z dużą czcionką ratunkiem dla seniorów

Coraz częściej w bibliotekach można spotkać działy z książkami z dużą czcionką. Jest to wyjście naprzeciw czytelnikom z różnymi potrzebami. Bardzo często osoby starsze, przebywające na emeryturze i posiadające więcej czasu wolnego chętnie sięgałyby po ciekawą lekturę, jednak słabnący wzrok znacznie to utrudnia. Z pomocą przychodzą rozwiązania dedykowane specjalnie osobom ze szczególnymi potrzebami.

Książka do czytania lub książka do słuchania

Ciekawą propozycją są książki, których można słuchać, czyli tak zwane audiobooki. Ich szczegółowe dopracowanie sprawia, że niekiedy są to wspaniałe, barwne słuchowiska, a nie tylko przeczytanie książki przez lektora.

Innym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z pozycji w wersji elektronicznej, ponieważ czytanie książek na urządzeniach mobilnych, na przykład czytniku lub tablecie, umożliwia powiększenie czcionki lub zastosowanie pewnego kontrastu, ułatwiającego czytanie.

Jeśli jednak pragnie się pozostać w kręgu tradycyjnych książek papierowych https://ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery, można spróbować sięgnąć po książki z dużą czcionką, bo takie rozwiązanie znacznie ułatwia spędzanie czasu z lekturą.

Książki z większą czcionką są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, których oczy bardzo często szybko męczą się podczas długiej lektury, zwłaszcza przy czytaniu wieczorami lub późnymi popołudniami, kiedy korzysta się ze światła sztucznego.

Gdzie szukać takich książek?

Jeśli chce się nabyć taki egzemplarz dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co do której czuje się, że będzie to podarunek praktyczny, można zasięgnąć porady w pobliskiej księgarni.

Nawet, jeśli akurat nie będzie żadnej książki w takim wydaniu na stanie, najpewniej sprzedawca będzie mógł coś zaproponować i sprowadzić z wydawnictwa.

Ofertę książek z dużym drukiem można przejrzeć także w sklepach internetowych lub bibliotekach z możliwością ich czasowego wypożyczenia.