Coś dla fanów fantasy

Tak samo jak w wielu kwestiach również w kwestii książek każdy kieruje się własnymi upodobaniami. Każdy czytelnik oczekuje, że czytana przez niego książka dostarczy mu odpowiednich wrażeń.

Mocne wrażenia w książkach

Jak znaleźć odpowiednią książkę, gdy jest się fanem fantastyki oraz gdy oczekuje się od książki aby wzbudzała uczucie strachu, oraz wprowadzała w swoją fabułę elementy, które trudno wyjaśnić w inny sposób niż zjawiska nadprzyrodzone. Twórczość Neila Gaimana łączy w sobie wszystkie powyższe elementy, w jego książkach można doszukać się elementów angielskiego horroru, urban fantasy oraz postmodernizmu. Wielokrotnie nagradzany artysta ma na swoim koncie wiele poczytnych dzieł. Jedną z książek, która idealnie nadaje się dla osób, które poszukują od literatury czegoś więcej niż miłego wieczoru jest książka amerykańscy bogowie – kliknij i sprawdź. 

Nic nie jest takie jak się widzi

Bohaterem książki jest zwykły człowiek, Cień. Zbliża się do końca swojego wyroku i lada moment ma wyjść na wolność i wrócić do ukochanej żony. Jednak tak się nie dzieje i na kilka dni przed skończeniem wyroku okazuje się, że jego żona ginie w wypadku samochodowym. 

Mężczyzna wychodzi na wolność, nie może sobie poradzić w nowej sytuacji. Wykorzystuje to tajemniczy mężczyzna, który wykorzystując sytuację mężczyzny i zatrudnia go jako swojego ochroniarza, który ma mu towarzyszyć podczas podróży po Ameryce. 

Jednak nie jest to zwykły mężczyzna, a podróże nie będą dotyczyły odwiedzin u dawno niewidzianych znajomych. Pracodawcą głównego bohatera okazuje się być starożytny zapomniany bóg, który zbiera armię po to aby wypowiedzieć bitwę nowym bogom, którzy teraz panują nad ludźmi. 

Książka ta idealnie nada się dla fanów trudno wyjaśnianych zjawisk, zapewni ona niezapomniane doznania.