Powieści grozy które trzeba znać

Powieści grozy od zawsze cieszą się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że po prostu lubimy się bać. Na rynku dostępne są jednak różne powieści grozy. Ważne jest, aby przygodę z horrorami zacząć od naprawdę dobrej pozycji. Oto kilka książek wartych polecenia każdemu, kto chce rozpocząć swoją przygodę z horrorami.

Golem

Golem to powieść autorstwa Gustava Meyrinka. To jeden z najsłynniejszych autorów powieści grozy. Głównym bohaterem jest mieszkaniec kamienicy znajdującej się w getcie w Pradze. Prowadzi zwykłe i monotonne życie, jednak do czasu. Wszystko zmienia się kiedy jego zakład jubilerski odwiedza tajemniczy klient.

Po tamtej stronie

Kolejną powieścią godną polecenia jest Po tamtej stronie autorstwa Alfreda Kubina. Nie jest to powieść bardzo znana. W czasie czytania czytelnik wchodzi powoli w świat mrocznych wizji. Wszystko zaczyna się od momentu, w którym głównym bohater otrzymuje zaproszenie do Państwa Snu.

Gra Geralda

Każdy fan powieści grozy zna nazwisko Stephena Kinga. To prawdziwy mistrz horrorów. Jego książki popularne są na całym świecie. Wśród nich ciekawa jest książka Gra Geralda: https://literia.pl/ksiazka-gra-geralda-978-83-7885-595-8. Książka przenosi czytelnika do domku letniskowego niedaleko jeziora Dark Score. Tam czas spędza ze sobą nieco już znudzone małżeństwo. Kiedy on nagle umiera, ona zaczyna przeżywać prawdziwy dramat.

To oczywiście nie wszystkie pozycje z półki horrorów, które warte są polecenia. Na początek sięgnąć można jednak właśnie po te wymienione. Idealnie wprowadzą one czytelnika w świat grozy.