Polska ksiegarnia w Wielkiej Brytanii

Książki dla dzieci

Mieszkając w Polsce nie przywiązywałam wagi do języka, którym się posługuję. Jako dziecko opanowałam go biegle i traktowałam jako oczywistą umiejętność, która dawała mi możliwość komunikowania się z innymi ludźmi. Jakże zmienił się mój stosunek, kiedy wyjechałam na stałe do Wielkiej Brytanii. Obecnie wykorzystuję każdy moment, aby choć przez chwilę mieć z nim styczność.

Książka jako sposób na kontakt z językiem polskim

ksiazki dla dzieci

Podstawowym i najczęściej przeze mnie praktykowanym, jest czytanie książek w języku polskim. Szczęśliwie w Wielkiej Brytanii znajduje się niejedna polska ksiegarnia, dzięki czemu mam stały dostęp do najnowszych pozycji książkowych.

Za sprawą polskiej księgarni mogę również zakupić książki dla swoich dzieci, gdyż zależy mi bardzo na tym, aby i one miały możliwość praktykowania języka polskiego, a niewątpliwie czytanie książek to bardzo ułatwia.

Poza wizytami w polskiej księgarni miejscami w których można dokonać zakupu książek w języku polskim, są brytyjskie księgarnie. Znaleźć je można w dziale „literatura obcojęzyczna”, co stanowi spore udogodnienie w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości odwiedzenia tej dedykowanej literaturze w języku polskim.

Księgarnie online

Kolejnym udogodnieniem dla osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, czyli dla takich jak ja, są polskie internetowe księgarnie, które zajmują się wysyłką polskich pozycji z UK. Taką moją ulubioną polską ksiegarnią jest Rewolucja.co.uk. Taka opcja jest dużym udogodnieniem, nie tylko ze względu na tańszy koszt przesyłki. Albowiem przesyłka z Polski do Wielkiej Brytanii dociera dużo dłuższym czasie. Zamawiając „na miejscu” ulubiona książka jest już u mnie na następny dzień.

Rodzaje książek, po które sięgamy najchętniej

Zdecydowanie najbliższe mojemu sercu są książki obyczajowe. Nie stronię jednak od literatury faktu, a także thrillerów i książek o tematyce fantastycznej oraz sience fiction. Tak naprawdę każda, dobrze napisana książka jest w stanie mnie zainteresować. Dodatkowo, jako rodzic książki dla dzieci są u mnie pozycją obowiązkową.

kobieta czyta