2 najlepsze biografie piłkarzy

Biografie sportowców mają wielu fanów. To dzięki nim bowiem, czytelnicy dowiadują się jak wygląda życie sportowca, poza kamerami i portalami społecznościowymi. To w nich bowiem opisana jest ciężka i mozolna praca, którą każdy musiał przejść, by osiągną to co ma. Jakie są 2 najlepsze biografie piłkarzy, które trzeba przeczytać tego lata? 

1. Książka o Lewandowskim

Robert Lewandowski to niezwykle inspirujący człowiek, stąd zapewne inspiracja do powstania książki Lewy jak został królem: https://literia.pl/lewy-jak-zostal-krolem. Znalazł się w rankingu najlepszych piłkarzy na świecie, a mimo to swoją osobą cały czas udowadnia, iż pozostał dobrym, zwyczajnym i skromnym człowiekiem. Książka Lewy – jak został królem to opis jego drogi, od klubu Lech, w którym zaczynał karierę, do zagranicznych klubów, gdzie został wyróżniony przez samych najlepszych trenerów na świecie. To również opowieść o jego rodzinie i bliskich, którzy mają na niego niezwykle ważny wpływ. 

2. „Jakub Błaszczykowski. Kuba”

Ten piłkarz, to prawdziwa duma dla Reprezentacji Polski. Jest on nie tylko bardzo dobrym piłkarzem, ale i świetnym, dobrym człowiekiem. Mimo trudnego życia i wręcz traumatycznych wydarzeń (śmierć mamy), znalazł w sobie siłę, by walczyć o siebie i w to co wierzy. Stawia na rozwój nie tylko w sporcie, ale i poza nim. Jest wdzięczny, za to co przyniósł mu los. Cały czas to pokazuje, wspierając innych, młodych piłkarzy. To człowiek o wielkim sercu, który swoją postawą udowadnia, iż wielki piłkarz może pozostać normalnym, zwyczajnym facetem. Ta książką to pozycja, którą latem obowiązkowo trzeba przeczytać.