Książka Start a Fire – idealny prezent dla fanek ekscytujących powieści!

Kiedy smartfony stały się niezbędnym wyposażeniem wszystkich nastolatków, w prasie co chwila widzieliśmy artykuły ostrzegające przed końcem czytelnictwa w tej grupie wiekowej. Na szczęście nastolatki wciąż chcą czytać coś więcej, niż tylko posty na social media. Jeśli znasz jakąś miłośniczkę literatury Young Adult, koniecznie kup jej książkę, o której opowiadamy poniżej!

Książka Start a Fire – początek czegoś, czego nie warto przegapić

Technologia ma swoje minusy, ale bez niej nie byłoby też możliwości, o których jeszcze 20 lat temu nie śniło się początkującym autorom. Niektórym nastolatkom nie wystarcza poprzestanie na czytaniu – śmiało budując własne wyobrażone światy, bohaterów i ich przygody. Tak, książka Start a Fire to dzieło nastolatki, opowiadające o nastolatkach i przeznaczone dla nastolatek (choć nie tylko!).

Na długo przed wydaniem książka otoczona została niezwykle oddaną społecznością fanek, dyskutujących o niej na Wattpadzie, Twitterze i w innych mediach społecznościowych. Trzeba tu dodać, że choć papierowej wydanie książki nastąpiło dosłownie przed chwilą, w kolejce czekają już 2 kolejne części, poświęcone tym samym bohaterom.

Pierwsza część trylogii „Hell” – jaki ma klimat i komu się spodoba?

W recenzjach książki Start a Fire przewijają się podobne opinie. Recenzentki piszą o głębokich reakcjach emocjonalnych, których doświadczyły, pozwalając się autorce poprowadzić w świat Victorii Clark i Nathaniela.

Z jednej strony mamy tu klasyczną kompozycję: spokojna dziewczyna i skomplikowana znajomość z całkowicie niespokojnym chłopakiem. Z drugiej strony jednak ten rys fabularny nie jest niczym nowym w książkach Young Adult, a mimo to nie wszystkie wywołują w czytelniczkach tak silne przeżycia. Jaka jest tajemnica Katarzyny Barlińskiej (bo od niedawna wiemy, że to prawdziwe nazwisko autorki) i wykreowanego przez nią świata?

Odpowiedzi na to pytanie trzeba poszukać na kartach powieści. Tu możemy tylko powiedzieć, że książka bez wątpienia znajdzie uznanie w oczach czytelniczek, które poszukują wyrazistych bohaterów i mocnych zwrotów akcji. I że nie o szczęśliwe zakończenie tu chodzi.